Senetle Araba Nasıl Alınır?

Günümüzde araba almak isteyen birçok kişinin aklına çeşitli sorular geliyor. Araba sahibi olmak isteyen herkes “Senetle araba nasıl alınır?“, “Nasıl senetle araba alabilirim?” gibi pek çok soruya cevap arıyor. Bugün burada biz size senetle araba almayı anlatıp bazı sorulara cevap vereceğiz.

Senetle Araba Almak

Senetle Araba Nasıl Alınır?

Eğer siz de araba almayı düşünüyorsanız muhtemelen senetle araba alma fikri sizi de biraz düşündürmüştür. Günümüzde iyi bir araba almak isteyen herkes, bu fikri birçok kez düşünüyor. Eğer sizin de paranız yeterli gelmiyorsa bu şekilde araba alabilirsiniz. Peki ama nasıl? Tabi ki de senetle araba satışı yapan galerilere giderek. Eğer yeterli paranız yoksa, bu şekilde araba satışı yapan bazı galeriler sayesinde siz de senetle araba sahibi olabilirsiniz. Peşinatsız araba sahibi olmak istiyorum diyorsanız da bu konuda da hizmet veren binlerce galeri ve firma bulunmakta. Fakat peşinatsız araba satışlarında birçok evrak ve hukuki işler önünüze çıkacaktır. Bunu da söylemeden geçemeyiz. Çünkü her galerici, sizden alacağı parayı garanti altına almak ister. Bir senet imzalaycaksınız ve arabayı alıp gideceksiniz. Eğer sonrasında ödeme yapmazsanız diye, senetle araba satan galeriler sizden kefil ister ve sizin senetleri ödememeniz durumunda muhattap alacağı birinin olmasını ister.

Senetle Araba Almak İçin Neler Yapmak Gerek?

Öncelikle senetle araba almak istiyorsanız bu hizmeti veren galericilere ya da firmalar gitmelisiniz. Sonrasında ise sizden sabit maaşı olan bir ya da 2 kefil istenecektir. Galericilerin buradaki asıl amacı siz senedi ödemezseniz borcu o kişiden karşılamaktır. Bu şartlar da uygunsa hemen iki taraf arasında sözleşme yapılır. Alacaklı, borcunu alacağın ve nasıl alacağını yazar, senedi imzalayan arabanın yeni sahibi ise hangi aylarda ne kadar ödeme yapacağını yazar ve imzalar. Tabi arabanın sorunlu çıkması durumunda iadesinin yapılacağı da bu sözleşmede yazılır.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın