Senetle Araba Alma Şartları (2019)

Eğer normal bir işte çalışıyorsanız ve yaşınız 20 üzeri ise muhtemelen siz de bir araba sahibi olmak için yanıp tutuşuyorsunuz demektir. Günümüzde Türk gençlerinin birçoğu kendine ait bir araba sahibi olmak istiyor. Birçok gencin tek hayali güze bir araba sahibi olmak. Peki ama nasıl? Günümüzde araba sahibi olmak sadece peşin para ile gerçekleşen bir olay değil. Artık günümüzde birçok insan senetle araba sahibi de olabiliyor. Peşinatsız ve sadece senetle araba veren yerler olunca, insanlar da tüm paralarıyla bir araba almak yerine senetle araba alma işine girişiyorlar. Fakat senetle araba almanın da kendince şartları bulunuyor. Borç para aramış ve bulamamışsanız, hatta kredi çekmeye çalışmış fakat başarısız olmuşsanız bu şartlar sizin de işinize yarayabilir.

Senetle Araba sahibi Ol

İşte 2019 Yılı Senetle Araba Alma Şartları!

Öncelikle senetle araba almak istediğiniz galeriler de tıpkı bankalar gibi sizin kredi sicilinizi inceler. Yani galeri tanıdığınız değil ise bunu yapacaktır.
Bir sonraki adım ise, kredi borçlarınız varsa bunları düzenli ödeyip ödemediğinize bakılması olacaktır.
Eğer kredi çekme konusunda sorun yaşıyorsanız, bazı galerilerin anlaşmalı olduğu bankalarla kolayca kredi çekebilirsiniz. Burada galeri sizin için kefil olmaktadır.
Eğer kredi notunuz düşük ise de senetle araç imkanı sunulmaktadır.
Aracın kasko değerinn %30’unu peşin olarak vermelisiniz. Birçok galeri bu şekilde çalışır.
Kalan tutarı ise 48 ay içinde yavaş yavaş ödeyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın