Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Çekilir? (2019)

Türkiye’de her gün yüzlerce kişi kredi için bankalara başvuru yapıyor. Her ay binlerce kişi ise yaptığı bu başvuruların sonuçlanmaması nedeniyle borç para aramaya başlıyor. Kredi çekmek isteyenlerin çoğunluğunu da düzenli bir işte çalışmayan kişiler oluşturuyor. Bu kişilerin bir gelir belgesi bulunmamasına rağmen kredi çekmek için mücadele veriyorlar. Peki gelir belgesiz kredi çekebilmek mümkün mü? Yani banka sizin gelirinizin olmadığını bile bile size kredi yani borç para verir mi? Hadi gelin şimdi gelir belgesiz kredi nasıl çekilir ona birlikte bakalım.

Kredi Çekmek

2019 Yılı Gelir Belgesiz Kredi

Şunu unutmayın ki banka size kredi verirken aslında borç para veriyor. Yani sizden bu borç parayı ödemenizi istiyor. Vade uzarsa faizini de sizden alıyor. Üstelik tüm bunları yaparken sizden bir gelir belgesi de istiyor. Bu bir işte çalıştığınızı ya da düzenli bir geliriniz olduğunu gösteren belge, bankalar için çok önemlidir. Fakat bazı durumlar var ki, gelir belgesi olmadan da kredi çekebilmenizi sağlıyor.

“Odeabank”, müşterilerine gelir belgesi olmadan düşük miktarlarda kredi vermektedir. Nakit Hazır Kredisi ismini verdikleri bu kredi tipi ile gelir belgesiz kredi alabilmeniz mümkün oluyor. Tabi diğer tüm şartları karşılayabiliyorsanız.

Yine ING bank da bu şekilde kredi alabilmenizi sağlayan başka bir banka. Tabi faizleri de kendilerine göre özel olan bu bankalara gidip bizzat başvuru yapmalı ve kredi sözleşmesini incelemelisiniz. Özelikle faizlere dikkat etmeniz çok önemli.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın