Bankalardan Nasıl Kolayca Kredi Alınır?

Bankalar, uzun yıllar önce hayatımıza girmiş ve milyonlarca insanın hayatına bir şekilde dokunmuştur. 18 yaşına giren herkesin bankaya yolu sık sık düşmüş ve işini halletmek için bu kurumları defalarca ziyaret etmiştir. Günümüzde paraya ihtiyacı olan herkes artık bankalara koşuyor. Tabi senetle borç para bulmak isteyenlerin sayısı da çoğunlukta. Yıllar önce bu durum, mal mülk satma ile gerçekleşirken artık günümüzde paraya ihtiyaç duyan herkes önce bankadan kredi çekmeyi düşünüyor. İnsanlar artık başka birilerinden borç alıp zora düşmek yerine, banka gibi kurumlardan kredi olarak borç para alıyor ve ödemeyi bu resmi kuruma yapmak istiyorlar. Bu nedenle günümüzde her 5 kişiden 1’i, kredi borcu ödüyor.

Kolay Kredi

Peki günümüzde bankalar bu kadar sık bir şekilde kredi verirken, neden hala bazı insanlar kredi alamamaktan şikayetçi? Dilerseniz gelin şimdi buna bir bakalım.
Kredi çekmek, bir bankanın size borç para vermesi demektir. Borç para veren banka, bunu ödeyebileceğinize dair gücünüzün olup olmadığına bakar ve bu süreçte size güvenmek ister. Günümüzde kredi çekemeyen pek çok kişinin üzerine kayıtlı bir mal yoktur. İşte tam da bu nedenle banka onlara kredi verme konusunda sıcak bakmaz ve süreç giderek uzayıp sancılı bir hal alır. Fakat eğer üzerinize kayıtlı bir mal ya da mülk varsa, bankalar için kredi verme konusunda en rahat davrandığı müşterilerden birisiniz demektir. Verdiği borcun geri ödeneceğine dair bir garanti isteyen bankalar, üzerine kayıtlı mal bulunan kişilere sadece birkaç gün içinde gerekli krediyi verirler. Fakat üzerinize kayıtlı bir malınız yoksa, kredi çekemezsiniz. Alacağınız kredi en fazla ihtiyaç kredisi olabilir o da 4-5 bin arasında gelip gidecektir. Bu da size yeterli olmayacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın