Senetle Para Almak Yasal mı?

Günümüz Türkiye’si ekonomik açıdan sıkıntı içerisinde olduğu için, her gün binlerce kişi nakit para bulabilmek, borçlarını kapatabilmek için birçok yol deniyor. Kimisi borç para bulmaya çalışırken bazıları da senetle bir şeyler alıp onların satışını yapmak istiyor. Hatta bunlarla da kalmayıp senetle para bulmak isteyenler bile var. Senetle araba almak, senetle ev almak, hepsi tamam ama senetle para almak nedir? diye soracak olursanız da gelin bugün sizlerle burada senetle para almak konusuna birlikte bakalım. Senetle para alınabilir mi? Senetle para almak güvenli midir? Tüm bu soruların cevaplarını burada birlikte verelim.

Nakit Para

Günümüzde birçok kişi nakit paraya sıkışmış durumdadır. Bunlardan birçoğu bankadan kredi çekme seçeneğini düşünür ve uygular. Fakat kredi çekemeyen çoğu kişi de nakit para arayışına girişir. Peki nakit para nasıl bulunur? Senetle para alınabilir mi? Gelin bunlara bakalım.

Senetle Para Alınabilir mi?

Öncelikle söylemek isteriz ki, senetle altın ya da para alış ve satışı Türk Ceza Kanunu’na göre kesinlikle yasaktır ve suç teşkil etmektedir. Senet karşılığı yapılan para ve altın alış-satışı tamamen bir suç kapsamına girmektedir. Hatta bunun adı “Tefecilik” olarak da bilinmektedir. Fakat ne yapabilirsiniz? Senetle eşya ve araba almak yasaldır. Bunlar gibi alışverişler yaparak sadece bir peşinat ödeyerek karlı bir alışveriş yapabilirsiniz. Hem suça bulaşmadan para bulmuş olursunuz, hem de ticaret yaparak çevrenizi genişletmiş olursunuz. Tekrar ve tekrar uyarmak istiyoruz ki senet karşılığı para veren yer ve kişilerden uzak durunuz.

1 yorum

  1. senetle nakıt ımkanı sağladılar turkıyede tek fırmadır bılgınız olsun bızler aldık sızlerde almak sıtıyorsanız numarası budur 05347400457 sıfır beşyüz otuz dört yediyüz kırk sıfır dört elli yedi

Bir Cevap Yazın