Senetle Altın ve Para Veren Kuyumcular

Senetle para veren yerler olduğu gibi, günümüzde senetle altın veren pek çok kişi, firma ve kuyumcular da bulunmaktadır. Özellikle İzmir, İstanbul, Balıkesir, Ankara, Antalya, Bursa ve Edirne gibi pek çok büyük şehrimizde sadece senet ile altın albileceğiniz kişi ve kuyumcular bulunmaktadır.
Günümüzde kredi çekemeyen, bankalar tarafından kara listeye alınmış ve maddi açıdan paraya ihtiyacı olan birçok kişi senetle altın alıp, bunun satışından kar elde etmeye çalışmaktadır.

Senetle Altın

Günümüzde, Cumhuriyet altını, büyük altın, çeyrek altın ve külçe altın gibi maddi açıdan büyük değerleri olan pek çok altını senetle altın veren kuyumcularda bulabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, senetle altını alacağınız kuyumcunun güvenilir olmasıdır. Öncelikle o size güvenmeli ve siz de bu durumda ona güvenmelisiniz. Bunun yanında eğer senetle altın alıyorsanız yanınızda mutlaka bir bilir kişi olmalıdır. Bu sayede sahte altın almaktan kurtulur ve büyük bir zararın eşiğinden dönmüş olursunuz. Altını asla tek başınıza almayın.

Bizim önerimiz, her şehirde bulunan kuyumcular çarşısına gitmeniz ve oradaki kuyumcular ile konuşmanız. Buradan aldığınız altınları da Kuveyt Türk, Garanti Bankası gibi bankaların özel altın hesaplarına yatırabilir ve değerlendirebilirsiniz.

Tüm bunların yanında “Ben altın almak istemiyorum” diyorsanız da senetle borç para almak da mümkün. Bu konu da ilginizi çektiyse şu yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Senetle altın, senetle borç para bulabileceğiniz yerler olduğu gibi, kredi çekemeyenler için senetle araba alma imkanı da bulunuyor. Günümüzde bunu yasal yollar ile yapan birçok firma bulunuyor. Siz de araba almak istiyorsanız. Kredi çıkmıyorsa ve taksit öder gibi araba sahibi olmak istiyorsanız senetle araba alma fikri size de uyabilir. Şu yazımıza da bakarak o konuda da bilgi edinebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın