Acil Nakit Para Nasıl Bulunur? (Kredi Çekemeyenler İçin)

Paraya mı sıkıştınız? Acil nakit para lazım mı diyorsunuz? Peki bankalar? Onlardan da eliniz boş mu döndünüz? Kredi çekemiyor musunuz? Peki diğer para bulma yollarını denediniz mi? Onlar da ne? diyorsanız gelin bugün burada sizler için kaleme aldığımız, araştırdığımız nakit para bulma konusuna şöyle bir derinlemesine inelim. Hep birlikte para nasıl bulunur, kredi çekmek dışında nasıl nakit para elde edilir bunu hep beraber görelim ve aydınlanalım.

Nakit Para

Günümüzde herkes ama herkes acil nakit para ihtiyacı duyuyor. Kimisi eş dostun kapısını çalıyor kimisi malını mülkünü satıyor kimisi de bankaların kapısında günler süren bir mücadele veriyor. Fakat tabi bankalardan da eli boş dönüyor. Peki kredi çekemeyenler için acil nakit para bulma yöntemleri nelerdir? Hemen aşağıda bu konuyu sizler için ele aldık.

Kredinizi Sizin İçin Bir Firma Çekebilir!

Evet günümüzde oldukça yaygın olan bu sistem, nakit para bulamayanlar ve kredi çekemeyenler için oldukça kullanışlı. Örneğin bankaların kara listesine giren bir müşteriyseniz, yani daha önce kredi çekmiş ve zamanında ödeme yapamamışsanız bankalar sizi kara listeye alır ve hiçbir bankadan kredi çekemez hale gelirsiniz. İşte bu sistem sayesinde bir firma sizin için kredi çekebiliyor. Piyasada bunu yapan birçok firma bulunmaktadır. Herhangi bir ipotek ya da peşinat istemezler. Sadece faiz üzerine faiz koyarlar ve sizden banka gibi düzenli geri ödeme talep ederler. Yani biri sizin için kredi çekiyor, parayı size veriyor ve sizden her ay taksit taksit ödemenizi istiyor. Buradaki tek fark, banka faizlerinin üzerine kendi faizlerini de koymaları.

Senetle Alışveriş Yaparak Nakit Para Bulabilirsiniz

Öncelikle söylemek istiyoruz ki senetle para ya da altın veren/satan kişiler su teşkil etmektedir ve bu kişiler tefecidir. Fakat senetle başka şekillerde alışveriş yaparak nakit para bulabilirsiniz. Örneğin bir yerden senetle bir eşya alabilir ve bunu hemen satıp nakit paraya dönüştürebilirsiniz. Piyasada birçok kişi sıcak para bulabilmek için bu yöntemi tercih etmektedir. Hem sıcak bir para kaynağı, hem de yasal ve hukuki olarak hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Sonuçta sattığınız ürün kendi ürününüzdür ve taksitlerini ödüyorsunuzdur.

Yeni Bankalara Başvurabilirsiniz

Acil nakit bulma konusunda bankalardan kredi çekemiyor olabilirsiniz. Fakat piyasaya yeni giren bankalar, sektöre yeni atıldıkları için birçok şeyi görmezden gelirler ve direkt olarak müşteriye odaklanırlar. İşte bu tarz yeni banka ve kampanyaları takip ederseniz, 5.000 TL-10.000 TL gibi küçük miktarlarda da olsa kredi çekebilme şansı bulabilirsiniz. Bunun için de bankaların sosyal medya hesaplarını ve kampanya bültenlerini mutlaka takip etmelisiniz.

1 yorum

Bir Cevap Yazın